Wypoczynek i Wakacje na Mazurach

Odkryć swą duchowość na Mazurach

Mazury są największym w Polsce rejonem wielkich jezior. Są także miejscem pełnych magicznych zakątków, dziewiczych lasów, zagajników oraz miejsc, w których to natura dominuje, a człowiek pozostaje tylko jej obserwatorem. Mazury są znakomitym miejscem na wypad wakacyjny, ferie czy jakikolwiek inny wolny czas, kiedy chcemy odpocząć w doskonałym, spokojnym klimacie, wdychając świeże powietrze i mogąc rozmyślać nad samym sobą.

Jak wykorzystać czas wolny na rozwój duchowy?

Jak wspomnieliśmy Mazury są świetnym miejscem na odpoczynek, zaś odpoczynek może być zdecydowanie szeroko rozumiany. Skupmy się zatem na tym w w jaki sposób można rozumieć odpoczynek kiedy mowa jest o duchowości. Duchowość jest sposobem autorefleksji, który związany jest z pojmowaniem swojej egzystencji oraz boskiego wymiaru, który nieustannie związany jest z tym co ludzkie. Przez duchowość można rozumieć nie tylko chęć odkrywania Boga, zgłębiania wiary czy po prostu praktykowanie pewnych obrzędów. Rozwój duchowy może być również metodą odkrycia siebie jako człowieka nagiego, który przyszedł na świat bez żadnych łat, bez żadnych narzuconych norm, zwyczajów i form. Wszystko to, co zostało człowiekowi nadane w ciągu jego życia wynika z norm społecznych, które panują w jego otoczeniu, z wierzeń jego rodziny, zwyczajów otoczenia i całego społeczeństwa czy wymagań jakie stawia przed człowiekiem rynek pracy, gospodarka czy po prostu samo życie.

Rozwój duchowy na Mazurach

Rozwijanie swojej duchowości pozwala odetchnąć od wszystkich norm oraz łatek. Pozwala na zgłębienie swojej egzystencji jako pustej karty i zapełnienie jej dokładnie tym, czym chcemy. Rozwój duchowy może przybliżyć nas do prawdziwego, właściwego pojmowania Boga, jako istoty, które niewątpliwie jest i była siłą sprawczą nie tylko dla naszej Ziemi ale również dla Wszechświata. Możemy przyjąć, że jeśli nie da się fizycznie, naukowo wyjaśnić pewnych kwestii – można uznać, że pierwszym kołem zębatym poruszył właśnie Bóg i to jemu należy się część. Duchowa relacje z Bogiem to ścieżka trudna do wypracowania wymagająca wielu godzin medytacji, spokoju, prób nawiązania kontaktu i często wielu tygodni bez żadnych odpowiedzi.

Mazury, o których piszemy są świetnym miejscem do rozpoczęcia zgłębiania własnej duchowości. To miejsce spokojne, miejsce gdzie natura dominuje, a człowiek jest jej obserwatorem. Możemy tam spróbować wyciszyć się, na pewien czas porzucić umysł i sprawdzić jak blisko jest nam do pojednania z tym co boskie, być może nawet uda nam się nawiązać kontakt z Bogiem, co dodaj nam energii witalnej, co wzmocni nas jako człowieka i pozwoli nam stać się lepszym duchowo członkiem społeczeństwa. Rozwój duchowy w obliczu natury to przyjemna metoda spędzania wolnego czasu, jest to sposób na życie zgodnie z własnym sumieniem i własnymi przekonaniami, z odrzuceniem tego, co zostało nam dane przez proces socjalizacji. Jeśli wybierzecie się w tym roku na Mazury pamiętajcie o tym aby kilka godzin każdego dnia spędzić na rozwoju ruchowości – to przybliży was do spełnienia jakiego poszukujecie.