Wypoczynek i Wakacje na Mazurach

4 wyjątkowe miejsca, w których można się zatrzymać w okolicach Wlenia

Wleń to piękne miasto położone na Dolnym Śląsku. Znajduje się ono w malowniczej Dolinie Bobru, czyli rzeki rozgraniczającej Pogórze Izerskie i Kaczawskie. Ze względu na swoje usytuowanie jest to miejsce, które przyciąga turystów. Odwiedzając Dolny Śląsk zdecydowanie warto jest je odwiedzić, gdyż oferuje szereg atrakcji.

Co warto zwiedzić będąc we Wleniu?

Zdecydowanie największą atrakcją miasta i całego regionu jest najstarszy murowany zamek, który znajduje się właśnie we Wleniu. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z X wieku. Przez wieki wielokrotnie był on rozbudowywany i zmieniał swoich właścicieli. Obecnie zamek podlega pracom konserwatorskim, które mają na celu wyremontowanie baszty oraz murów. Wokół niego roztacza się Rezerwat Przyrody Góra Zamkowa, w którym występuje wiele cennych gatunków roślin i zwierząt. Z zamkowej baszty można natomiast podziwiać zapierające dech w piersiach widoki Karkonoszy, Gór Kaczawskich oraz Pogórza Izerskiego.

Przez Wleń przebiega Kolej Doliny Bobru. Szczególne wrażenie robi przede wszystkim budynek stacji kolejowej, który znajduje się w tym mieście. Jest ona wyjątkowa, gdyż z peronu stacji widać wlot tunelu kolejowego. Tunel ten prowadzi pod Górą Zamkową i ma 320 metrów długości. Budynek stacji zachwyca swoim wyglądem nie tylko miłośników wyjątkowej architektury. Jego charakterystyczną cechą jest naczółkowy dach. Przechodzi on bezpośrednio w zadaszenie peronowe. Obecnie linia kolejowa jest nieczynna, ale turyści mogą przejechać się drezyną właśnie w okolicy wspomnianego dworca.

W mieście tym znajdują się trzy pomniki. Zdecydowanie najbardziej znanym i przyciągającym uwagę jest ten, który przedstawia dziewczynkę karmiącą gołębie. Jest on nazywany „Gołębiarką” i powstał z okazji 700-lecia powstania miasta. Można podziwiać go niedaleko wejścia do miejskiego ratusza. Drugi pomnik powstał w 1964 roku i upamiętnia on XXXV-lecie Ludowego Wojska Polskiego, a także XX rocznicę powstania PRL-u. Można zobaczyć go niedaleko sanatorium w niewielkim parku. Trzeci z nich zlokalizowany jest w pobliżu remizy strażackiej. Jest to odsłonięty w 2004 roku kamień, który upamiętnia walki wojsk Napoleońskich o miasto Wleń.

Gdzie spać będąc we Wleniu?

Wleń to miasto chętnie odwiedzane przez turystów, którzy mogą skorzystać z bogatej bazy noclegowej. Poniżej znajdują miejsca, które zasługują na szczególną uwagę podczas poszukiwania miejsca do spania.

1. Agroturystyka Nielestno34

Jest to wyjątkowy dom wypoczynkowy o wysokim standardzie, który spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania gości. Idealne miejsce dla osób, które szukają spokoju od miejskiego zgiełku. Do dyspozycji gości pozostaje pięć komfortowych pokoi, cztery łazienki, a także przestronny salon i kuchnia. Dom przeszedł gruntowny remont, dlatego wnętrza są eleganckie i stylowe.

Odwiedzający to miejsce mogą korzystać z basenu z podgrzewaną wodą, a także boiska do siatkówki i badmintona. Jest to świetne miejsce dla osób szukających noclegów we Wleniu i jego okolicach, które spodoba się zarówno osobom młodym, starszym, jak i rodzinom z dziećmi. Na najmłodszych czeka bowiem plac zabaw, na którym zdecydowanie nie można się nudzić.

2. Pałac Książęcy we Wleniu

To kolejne polecane miejsce noclegowe. Mieści się w barokowym zamku otoczonym pięknym parkiem. Tym, co wyróżnia to miejsca są przede wszystkim komfortowe i elegancko urządzone pokoje. Goście mogą także skorzystać z pysznych śniadań. Pałac usytuowany jest w odległości około 10 minut od centrum miasta.

3. Dom gościnny pod zamkiem Wleń

Wyjątkowy dom gościnny, oferujący przestronne i nowoczesne apartamenty. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim jego położenie w pobliżu Zamku Wleń. Goście mają do swojej dyspozycji wyposażoną kuchnię, a także część wypoczynkową z wygodną sofą i kominkiem. Jest to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Dolnego Śląska.

hotel

4. Dom wypoczynkowy „Pod miotełką”

Przytulny obiekt oferujący gościom przestronne i komfortowo wyposażone pokoje. W ogrodzie znajduje się plac zabaw oraz zestaw do grillowania. Goście mogą zamówić pyszne śniadania kontynentalne, a także cieszyć się pięknymi widokami, jakie rozciągają się z okien tego obiektu.